Zrobili to! "Polski" zespół utrzymany w Serie A

Hellas Verona utrzymał się we włoskiej ekstraklasie. Ekipa Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego dopięła swego po zwycięstwie 2:1 nad Salernitaną.
Przed pierwszym gwizdkiem Hellas zajmował 16. miejsce w tabeli. Jego przewaga nad strefą spadkową wynosiła tylko jeden punkt. Z kolei Salernitana już kilka tygodni temu straciła matematyczne szanse na utrzymanie.
Ekipa z Werony od początku ruszyła do ataku. W 2. minucie Tijjani Noslin oddał niecelny strzał, niedługo potem Tomas Suslov został zablokowany. Po kwadransie Vincenzo Fiorillo został bohaterem gospodarzy. Golkiper Salernitany w popisowym stylu zatrzymał Suslova.
Hellas napierał i w końcu dopiął swego. W 22. minucie otworzył wynik po precyzyjnym uderzeniu lewą nogą sprzed pola karnego.
Podopieczni Marco Baroniego próbowali podwyższyć prowadzenie. Darko Lazović huknął jednak nad poprzeczką. Noslin również nie zdołał posłać piłki w światło bramki.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Hellas zdobył drugą bramkę. Lazović dograł do Folorunsho, który z najbliższej odległości pokonał Fiorillo.
W 81. minucie na murawie zameldował się Karol Świderski, zmieniając Folorunsho. Z kolei Paweł Dawidowicz spędził na boisku 90 minut. W końcówce obrońcy z Werony nie zatrzymali Giulio Maggiore, który zdobył bramkę kontaktową.
Hellas wygrał 2:1 i jest już pewny utrzymania. Podopieczni Baroniego zajmują 13. miejsce w tabeli, wyprzedzając 18. Empoli o cztery punkty.