Zwycięski dreszczowiec Athletiku Bilbao w Pucharze Hiszpanii. Sześć goli, czerwona kartka i rzuty karne

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał na wyjeździe po rzutach karnych CD Tenerife 4:2 w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla. Po 90 minutach było 2:2, a po dogrywce 3:3.
Na Estadio Heliodoro Rodriguez Lopez wyżej notowani goście z Kraju Basków już po dwóch minutach stracili Iago Herrerina, po tym jak ujrzał czerwoną kartkę za taktyczne przewinienie.
Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Joselu, na którego trafienia odpowiadał skutecznie Inaki Williams. Zespół z Wysp Kanaryjskich przybliżył do sukcesu w dogrywce Dani Gomez, skutecznie egzekwując podyktowany rzut karny. "Los Leones" zdołali jednak ponownie odrobić straty, a do rzutów karnych doprowadził Yuri Berchiche.
"Jedenastki" lepiej wykonywali ośmiokrotni mistrzowie Hiszpanii i to słynna ekipa z Kraju Basków zagra w ćwierćfinale Pucharu Króla.
Maciej Pietrasik29 Jan 2020 · 08:32