Zwycięstwo i pewny awans SSC Napoli. Pech Arkadiusza Milika, było tak blisko bramki! [WIDEO]

Vlad1988 / shutterstock.com
SSC Napoli wygrało u siebie z FC Zurych 2:0 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy i awansowało do następnej fazy. W barwach włoskiego zespołu zagrali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.
W pierwszym spotkaniu Napoli zwyciężyło 3:1, a w rewanżu potwierdziło swoją wyższość nad szwajcarskim rywalem. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Simone Verdi, który wykończył akcję strzałem z pierwszej piłki. Wynik meczu ustalił Adam Ounas, wykorzystując sytuację sam na sam.
W barwach Napoli wystąpili dwaj Polacy. Piotr Zieliński zagrał od początku i zszedł z boiska w 66. minucie. Arkadiusz Milik natomiast wszedł na murawę w 77. minucie.
Polski napastnik nie wpisał się na listę strzelców, ale miał swoje okazje - w 80 minucie jego strzał z dystansu znakomicie obronił Brecher, a w doliczonym czasie gry gospodarze wychodzili z kontrą, Milik dostał podanie wzdłuż bramki, ale nie zdołał sięgnąć piłki. To była wyborna okazja, ponieważ nasz zawodnik miał przed sobą pustą bramkę. Reprezentant Polski miał też pecha, bo w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił golkiper rywali.