Barlinek Industria Kielce straciła wygraną w ostatniej sekundzie! Wielka walka o Final Four LM! [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Barlinek Industria Kielce jest w grze o awans do Final Four Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale polski zespół zremisował w Veszprem z miejscowym Telekomem 29:29. Rewanż odbędzie się za tydzień.
W zeszłym roku obie drużyny spotkały się dopiero w Final Four Ligi Mistrzów. W Niemczech lepsi okazali się mistrzowie Polski, którzy wygrali 37:35 i to właśnie oni awansowali wtedy do wielkiego finału.
Ostatnio kielczanie mieli spore problemy finansowe. Klubowi w ostatniej chwili udało się jednak znaleźć nowego sponsora tytularnego. Od niedawna nosi więc on nazwę Barlinek Industria Kielce.
Spotkanie w Veszprem rozpoczęło się idealnie dla gości. Już po kilku minutach podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 4:0. Wolff dwukrotnie zatrzymał Remiliego, a skuteczni byli między innymi Karalek oraz Sićko.
Z biegiem czasu Węgrzy otrząsnęli się po nieudanym początku i w pewnym momencie zmniejszyli straty do jednego gola. Końcówka pierwszej połowy znów należała jednak do kielczan, którzy do przerwy prowadzili 16:13.
Od początku drugiej części spotkania gra mocno się zaostrzyła, a Veszprem nie zamierzało odpuszczać. Węgrzy byli dużo skuteczniejsi pod bramką Wolffa i dość szybko doprowadzili do wyrównania.
Później mistrzowie Polski zaczęli się mylić. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie stracili piłkę i z wyniku 20:20 zrobiło się 23:20 dla gospodarzy. Węgrzy zaczęli się napędzać.
Na szczęście kielczanie zdołali bardzo szybko odpowiedzieć dwoma golami. W końcówce walka była niezwykle wyrównana. Po dwóch golach Alexa Dujszebajewa mistrzowie Polski prowadzili już 28:26.
Później rywale doprowadzili do wyrównania. Na 25 sekund przed końcem spotkania rzut karny wykorzystał Moryto, a Węgrzy odpowiedzieli w ostatniej sekundzie. Po golu Schmidta mecz zakończył się wynikiem 29:29.
Rewanż w Kielcach zaplanowano już na przyszły czwartek. Szansę na awans do Final Four ma także ORLEN Wisła Płock, która w środę zremisowała w pierwszym meczu z Magdeburgiem.

Telekom Veszprem - Barlinek Industria Kielce 29:29 (13:16, 16:13)