Kolejna porażka polskich piłkarzy ręcznych na ME. Biało-Czerwoni gorsi od Szwecji

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poniosła kolejną porażkę na mistrzostwach Europy. Tym razem Biało-Czerwoni ulegli Szwecji 26:28 (13:14) i pożegnali się z turniejem.
Przed dzisiejszym spotkaniem Polacy mieli iluzoryczne szanse na wyjście z grupy. By tak się stało, musieli pokonać Szwedów różnicą co najmniej 11 bramek.
Początek starcia był obiecujący dla naszych szczypiornistów. Po trafieniu Gębali było 3:2. Szwedzi szybko doprowadzili do wyniku 5:7, jednak po chwili przydarzył się im przestój w grze. Biało-Czerwoni zdobyli pięć bramek z rzędu (10:7), ale rywale odpowiedzieli tym samym. Do przerwy było 13:14.
W drugiej połowie obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, a w polskim zespole imponował Sićko.
Dopiero w 48. minucie Szwedzi wypracowali większą przewagę. Andreas Nilsson po raz czwarty z koła trafił i było 21:25. Polacy starali się jeszcze odrobić straty (25:26), ale ostatecznie nie zdołali doścignąć rywali.
Biało-Czerwoni przegrali 26:28 i tym samym zakończyli swój udział w mistrzostwach Europy.
Polska - Szwecja 26:28 (13:14)
Polska: Morawski, Kornecki – Łangowski, Sićko, Olejniczak, Chrapkowski, Czuwara, Pilitowski, Przybylski, Majdziński, Jarosiewicz, Moryto, Bondzior, Gębala, Syprzak, Dawydzik
Szwecja: Palicka, Appelgren - Arnesson, Chrintz, Darj, Ekdahl du Rietz, Gottfidsson, Henningsson, Jeppsson, A. Nilsson, L. Nilsson, Pellas, Pettersson, Thurin, Tollbring