Polacy odpadli z mistrzostw Europy! Kolejna wysoka porażka biało-czerwonych [WIDEO]

Piotr Matusewicz / pressfocus
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała ze Słowenią (25:32) i odpadła z mistrzostw Europy. Dla biało-czerwonych była to druga porażka na tym turnieju.
Rozpoczęte kilka dni temu mistrzostwa Europy w piłce ręcznej są bardzo nieudane dla reprezentacji Polski. Na inaugurację zmagań zespół ten przegrał z Norwegią (21:32).
W sobotnim spotkaniu ze Słowenią faworytem znów byli rywale. Potwierdziło się to zaraz po rozpoczęciu pojedynku, gdy bardzo szybko zaczęli oni zyskiwać przewagę.
Dobry początek w wykonaniu drużyny z Bałkanów sprawił, że tylko do przerwy prowadzili oni różnicą sześciu punktów. Do szatni schodzili zaś z prowadzeniem 20:14.
Obraz tego pojedynku nie zmienił się również po przerwie. Mimo tego, że przewaga Słoweńców nie była aż tak widoczna, finalnie poprawili oni rezultat z pierwszej odsłony.
Mecz rozgrywany w Berlinie zakończył się zwycięstwem Słowenii nad Polską (25:32). W ten oto sposób biało-czerwoni odpadli z mistrzostw Europy już w fazie wstępnej.
W swoim ostatnim spotkaniu na tym turnieju zespół prowadzony przez Marcina Lijewskiego zmierzy się z Wyspami Owczymi. Mecz ten zaplanowano na poniedziałek.
Polska - Słowenia 25:32 (14:20; 11:12)