Wielka sensacja w wykonaniu polskiej drużyny! Zwycięski dreszczowiec i awans do ćwierćfinału LM! [WIDEO]

Wielka sensacja w wykonaniu polskiej drużyny! Zwycięski dreszczowiec i awans do ćwierćfinału LM! [WIDEO]
Screen z Twittera
Orlen Wisła Płock sprawiła ogromną sensację w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polski zespół po rzutach karnych pokonał francuskie Nantes i zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek. Tam zagra z niemieckim Magdeburgiem.
Wicemistrzowie Polski do ostatniej kolejki fazy grupowej musieli drżeć o awans do fazy play-off. Ostatecznie zdołali wyjść z grupy, lecz w dwumeczu z francuskim Nantes to rywale byli zdecydowanymi faworytami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przed tygodniem w Płocku padł remis i przed rewanżem sprawa awansu do ćwierćfinału była w pełni otwarta. Początek spotkania należał do Nantes - Francuzi dominowali nad Wisłą w każdym elemencie gry.
Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 11:5, wydawało się, że z historycznego awansu płocczan do ćwierćfinału Ligi Mistrzów nici. Przed przerwą Wisła zdołała nieco zmniejszyć straty. Było 11:14.
Udana końcówka pierwszej części spotkania mocno podbudowała gości. Polski zespół wyszedł na drugą część spotkania ze sporym animuszem i bardzo szybko doprowadził do remisu.
W ofensywie świetnie spisywał się między innymi Gonzalo Perez Arce i dzięki jego bramkom Wisła prowadziła już 21:19. Odpowiedź Linusa Perssona była jednak jeszcze lepsza.
Później Wisła prowadziła już 25:23 i wydawało się, że polski zespół ma wszystko w swoich rękach. Niefrasobliwość w końcówce sprawiła jednak, że mecz skończył się wynikiem 25:25.
Remis był też w dwumeczu, co oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne są rzuty karne. W nich piłkarze Wisły się nie mylili, a ich bramkarz obronił jeden strzał. W efekcie płocczanie po raz pierwszy w historii awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z niemieckim Magdeburgiem.

Nantes - Orlen Wisła Płock 25:25 (14:11, 11:14, rzuty karne 4:5)

Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 Mar 2023 · 22:57
Źródło: własne

Przeczytaj również