Zwycięstwo Polaków na otarcie łez. Biało-czerwoni pożegnali się z EURO w dobrym stylu [WIDEO]

Piotr Matusewicz / pressfocus
Reprezentacja Polski ograła Wyspy Owcze 32:28 (15:15) w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Dzięki temu nasi szczypiorniści nie zajęli ostatniego miejsca.
Wyspy Owcze miały za sobą rewelacyjne spotkanie z Norwegią, które zremisowały 26:26 (12:13). Mecz z Polakami również należał do bardzo wyrównanych i to od samego początku.
Chociaż biało-czerwoni otworzyli wynik poniedziałkowej rywalizacji, to nie byli w stanie wypracować większej przewagi. To samo tyczy się Farerów, którzy regularnie doprowadzali do wyrównania, ale nie mogli zdystansować się od rywali. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.
Po zmianie stron postawa podopiecznych Krzysztofa Lijewskiego była nieznacznie lepsza. Chociaż nadal wypadało mówić o starciu łeb w łeb, to jednak Polacy sukcesywnie odskakiwali przynajmniej na dwa "oczka". Na pięć minut przed końcem prowadzili 28:26.
Farerzy tej straty nie zdołali już odrobić, a co więcej, w samej końcówce ich gra zupełnie się posypała. Dzięki temu biało-czerwoni wygrali ostatecznie 32:29.
Polska - Wyspy Owcze Mistrzostwa Europy w piłkę ręczną
Dzięki temu zwycięstwu Polacy wskoczyli na trzecie miejsce w Grupie D, ale nie mają żadnych szans na awans. W następnej rundzie zagrają Norwegia i Słowenia, które czeka jeszcze bezpośrednie starcie.
POLSKA 32:28 WYSPY OWCZE