Piłkarskie jaja w 100. minucie meczu na mundialu! Koszmarny błąd bramkarza mógł pogrążyć Portugalię [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii w czwartkowym meczu grupy H wygrała 3:2 z Ghaną, lecz niewiele brakowało, aby mistrzowie Europy z 2016 roku wypuścili z rąk wygraną po kuriozalnym błędzie Diogo Costy. Idealnej sytuacji nie wykorzystał jednak Inaki Williams.
Podopieczni Fernando Santosa wyszli na prowadzenie w 65. minucie po bramce Cristiano Ronaldo. Ghana szybko doprowadziła do wyrównania, lecz później nadziała się na dwie kontry, które wykończyli Joao Felix oraz Rafael Leao.
Gdy w 80. minucie Portugalia trafiła na 3:1, wydawało się, że ekipa z Europy powinna spokojnie utrzymać korzystny rezultat. Po bramce Bukariego zrobiło się jednak bardzo nerwowo.
Wszystko mogło zakończyć się koszmarnie dla Portugalczyków. W 100. minucie szkolny błąd popełnił bowiem Diogo Costa. Bramkarz FC Porto mógł kompletnie zawalić mecz swojej drużynie.
Golkiper w samej końcówce meczu nie zamierzał spieszyć się z wybiciem piłki. Zupełnie nie zauważył, że za jego plecami znajduje się Inaki Williams. Napastnik Athleticu Bilbao momentalnie ruszył do piłki.
Costa nie zdążył się nawet zorientować, co się dzieje, a piłka już była pod nogami reprezentanta Ghany. Williams miał idealną sytuację na gola, ale w kluczowym momencie poślizgnął się i stracił równowagę.
Tylko dlatego portugalscy obrońcy zdążyli z interwencją i do spółki z golkiperem uratowali sytuację. Kilkanaście sekund później arbiter zakończył spotkanie, wygrane przez Portugalię 3:2. Więcej o całym meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik24 Nov 2022 · 19:25