Szalony kwadrans dał zwycięstwo Portugalii! Zabójcze kontry, błysk Fernandesa i rekord Ronaldo [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Reprezentacja Portugalii od zwycięstwa 3:2 nad Ghaną rozpoczęła rywalizację podczas mistrzostw świata w Katarze. Mundialowy rekord ustanowił Cristiano Ronaldo, a gwoździem do trumny okazały się kontry, kończone przez Joao Feliksa oraz Rafaela Leao.
Od pierwszych minut bardzo aktywny w tym meczu był Ronaldo, chcący pokazać, że jego problemy w Manchesterze United nie wpłyną na grę w kadrze. W 10. minucie gwiazdor znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, ale przegrał ten pojedynek.
Zwycięzcy EURO 2016 mieli sporą przewagę optyczną, ale Ghana przez długi czas dobrze się broniła. W 31. minucie Ronaldo trafił do siatki, przepychając obrońcę w polu karnym. Dość niespodziewanie arbiter dopatrzył się tam faulu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się żadnego gola. Zdecydowanie więcej działo się natomiast po przerwie. Ghańczycy zaczęli grać odważniej, lecz popełniali błędy w defensywie.
W 62. minucie faulowany w polu karnym był Ronaldo. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany nie zmarnował stuprocentowej sytuacji, ustanawiając przy tym mundialowy rekord. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Ghańczycy nie zamierzali się poddawać i bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Kudus dośrodkował z lewej strony boiska, piłka przeszła między nogami Danilo i trafiła do ghańskiego napastnika. Ayew skorzystał z tej okazji, trafiając z najbliższej odległości.
To mocno podrażniło Portugalczyków, którzy wyprowadzili dwie zabójcze kontry. Znakomitymi dograniami do kolegów popisał się Bruno Fernandes. Pomocnik Manchesteru United asystował przy trafieniach Joao Feliksa oraz Rafaela Leao.
W końcówce mieliśmy jeszcze spore emocje, bo w 89. minucie do siatki trafił Bukari. Ghana walczyła bardzo ambitnie, ale nie zdołała już doprowadzić do remisu, choć w 100. minucie wielki błąd popełnił jeszcze Diogo Costa. Portugalczycy wygrali 3:2 i to właśnie oni są liderami grupy H.
Maciej Pietrasik24 Nov 2022 · 18:58