Cristiano Ronaldo okradziony z gola na mundialu?! Duże kontrowersje w meczu Portugalii z Ghaną [WIDEO]

Cristiano Ronaldo na mundialu w Katarze może zostać pierwszym piłkarzem w historii, który zdobędzie bramkę na pięciu turniejach mistrzostw świata. W meczu z Ghaną 37-latek trafił do siatki, lecz gol niespodziewanie nie został uznany.
Sezon 2022/2023 zdecydowanie nie jest udany dla doświadczonego piłkarza. W minionych miesiącach dość rzadko miał miejsce w wyjściowej jedenastce "Czerwonych Diabłów".
W ostatnim czasie udzielił głośnego wywiadu, w którym skrytykował klub oraz Erika ten Haga. Efektem było rozwiązanie kontraktu z Manchesterem United, co ogłoszono we wtorek.
Wielkim marzeniem Ronaldo pozostaje triumf na mistrzostwach świata. Reprezentacja Portugalii w fazie grupowej mierzyć się będzie z Ghaną, Urugwajem oraz Koreą Południową.
W spotkaniu z rywalem z Afryki 37-latek wyszedł w podstawowym składzie i założył opaskę kapitańską. W pierwszej połowie trafił do siatki, ale gol nie został uznany.
W 31. minucie sędzia uznał, że w walce o piłkę Ronaldo faulował jednego z ghańskich obrońców. Ta decyzja wzbudza spore kontrowersje i jest mocno krytykowana w mediach społecznościowych.
Sytuacja nie mogła być jednak analizowana przez system VAR. Arbiter użył bowiem gwizdka jeszcze przed tym, jak Ronaldo oddał strzał. Akcja została w ten sposób definitywnie przerwana.
Ostatecznie Portugalia po emocjonującym spotkaniu wygrała z Ghaną 3:2. Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik24 Nov 2022 · 18:16