Niewiarygodny rekord Cristiano Ronaldo! Portugalczyk zapisał się w historii mistrzostw świata! [WIDEO]

Cristiano Ronaldo został pierwszym piłkarzem w historii, który trafił do siatki w pięciu kolejnych turniejach o mistrzostwo świata. Portugalczyk w 64. minucie otworzył wynik spotkania z Ghaną, pewnie wykorzystując rzut karny.
CR7 debiutował w barwach reprezentacji Portugalii w 2003 roku. Rok później zaliczył pierwszą wielką imprezę. W swojej ojczyźnie zdobył wraz z kolegami srebrny medal EURO 2004.
Od 2006 roku Ronaldo występuje w turniejach o mistrzostwo świata. Największym sukcesem w tym czasie było czwarte miejsce Portugalczyków, zdobyte właśnie podczas czempionatu w Niemczech.
37-latek w czwartek zaliczył występ na swoich piątych mistrzostwach świata. W 31. minucie trafił nawet do siatki, ale gola nie uznano po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W drugiej części spotkania Ronaldo wywalczył rzut karny. W 62. minucie sędzia uznał, że gwiazdor był faulowany w "szesnastce" i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany.
Bramkarz reprezentacji Ghany rzucił się w dobrą stronę, ale strzał był zbyt mocny i precyzyjny, aby mógł interweniować. Ronaldo mógł świętować gola i niezwykły rekord.
Portugalczyk został pierwszym piłkarzem w blisko stuletniej historii mundiali, który trafił do siatki w pięciu kolejnych turniejach finałowych. Co ciekawe, za każdym razem bramkarzy rywali pokonywał jedynie w fazie grupowej.
Ostatecznie Portugalia po emocjonującym spotkaniu wygrała z Ghaną 3:2. Pełną relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik24 Nov 2022 · 18:32