Piłkarz Ajaksu Amsterdam przedrzeźniał rywala. Turlał się, by zwrócić uwagę na jego symulację [WIDEO]

Piłkarz Ajaksu przedrzeźniał rywala. Turlał się po boisku, by zwrócić uwagę na jego symulację [WIDEO]
Ryan Babel z Ajaksu Amsterdam w meczu z Getafe dał popis aktorskich umiejętności. Holender bardzo sugestywnie pokazywał sędziemu, w jaki sposób symulował jego rywal.
Do zdarzenia doszło na początku drugiej połowy. Babel walczył o piłkę z Allanem Nyomem, który upadł na boisko i zaczął zwijać się z bólu. Wydaje się, że reakcja Kameruńczyka była przesadzona. Sędzia przerwał jednak grę i ukarał piłkarza Ajaksu żółtą kartką.
Gdy ten ją zobaczył, padł na boisko jak rażony piorunem. I zaczął swój show - odegrał niebywałą scenkę rodzajową. Właściwie zaczął przedrzeźniać Nyoma: upadł na boisko, turlał się razem z nim, a później naśladował jego kuśtykanie. Nic to nie dało. Getafe rozpoczęło grę od rzutu wolnego, a sędzia nie anulował kartki dla Holendra.
Erik ten Hag skrytykował zachowanie swojego zawodnika.
- To nie było mądre. Nie tego oczekuję od doświadczonych piłkarzy. Na boisku trzeba pozostać spokojnym i myśleć. Trzeba koncentrować się na swojej pracy i grze w piłkę - stwierdził ten Hag.
Ajax przed rewanżem jest w bardzo trudnej sytuacji. W pierwszym meczu przegrał z Getafe 0:2.
Marcin Karbowski21 Feb 2020 · 07:02
Źródło: Twitter