Piłkarz Arsenalu współpracował z mafią? Nowe ustalenia ws. afery bukmacherskiej w Premier League [WIDEO]

Piłkarz Arsenalu współpracował z mafią? Nowe ustalenia ws. afery bukmacherskiej w Premier League [WIDEO]
Andrew Makedonski/shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 04 Sie 2022 | 20:06
Narodowa Agencja ds. Przestępczości w Wielkiej Brytanii bada sprawę żółtej kartki, jaką Granit Xhaka dostał w grudniowym spotkaniu z Leeds. Pomocnik prawdopodobnie specjalnie zarobił ostrzeżenie od arbitra. Wielkie pieniądze zgarnęła na tym albańska mafia.
Niedługo po zakończeniu spotkania Arsenalu z Leeds sprawa trafiła pod lupę angielskiej federacji. FA wszczęła sześciomiesięczne śledztwo, a później przekazała swojej ustalenia Narodowej Agencji ds. Przestępczości. Więcej o całej sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz dziennikarze "Daily Mail" dotarli do nowych ustaleń w całej sprawie. Okazuje się, że ta jest bardzo poważna, a fortunę na zakładach bukmacherskich miała zgarnąć dzięki Xhace albańska mafia.
Pomocnik został upomniany przez arbitra za opóźnianie gry przed rzutem wolnym. Wcześniej kilkukrotnie naginał w ten sposób przepisy, mimo że jego zespół wysoko prowadził z "Pawiami".
Odkryto, że duże sumy na kartkę Xhaki obstawiano nie tylko u angielskich bukmacherów, ale także na nieregulowanych rynkach kryptowalutowych. Większość z tych działań miała miejsce w Albanii.
Ogromne pieniądze miał zgarnąć między innymi Alban Jusufi. To były napastnik, któremu w 2017 roku szwedzki sąd wydał pięcioletni zakaz działania w futbolu. Próbował bowiem przekupić bramkarza AIK Goeteborg, Kyriakosa Stamatopoulosa.
Xhaka od wielu lat gra w reprezentacji Szwajcarii, ale ma albańskie korzenie. Manifestował je nawet podczas spotkań kadry, za co swego czasu został ukarany przez FIFA podczas mundialu w Rosji.
Źródło: Daily Mail

Dyskusja 38