Bayern rozbił Bayer Leverkusen i zagra w finale Pucharu Niemiec! Dwa gole Lewandowskiego! [VIDEO]

kivnl/Shutterstock
Bayern Monachium rozgromił Bayer Leverkusen 6:2 w półfinale Pucharu Niemiec. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.
Nie minęło dziesięć minut meczu, a Bawarczycy strzeli dwa gole. Najpierw w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Javi Martinez. Jermoe Boateng dośrodkował na głowę Thomasa Muellera, jego strzał wybił golkiper rywali, do piłki dopadł Javi Martinez, który momentalnie uderzył, piłkę pod nogami przepuścił jeszcze Robert Lewandowski, a ta wpadła do bramki. Trafienie po przerwie przypisano naszemu zawodnikowi.
Sześć minut później to Polak zdobył bramkę. Indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Franck Ribery, dośrodkował w pole karne, a tam zupełnie niepilnowany Lewandowski strzałem z pierwszej piłki przy słupku podwyższył prowadzenie swojej drużyny.
W 16 minucie kontaktowego gola dla Bayeru po uderzeniu głową zdobył Lars Bender.
Na początku drugiej połowy Bayern ponownie odskoczył rywalom. Thiago Alcantara kapitalnie zagrał w pole karne do Thomas Muellera, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, umieścił piłkę w siatce.
Kilka minut później to pomocnik wpisał się na listę strzelców. Piłkarze Bayernu zabawili się z defensywą rywali, piłkę w polu karnym w końcu przejął Thiago i precyzyjnym strzałem koło słupka pokonał Leno.
Po raptem trzech minutach po raz drugi trafił Mueller. Robben uderzył z bliska, piłkę trącił jeszcze Niemiec i mieliśmy 5:1 dla Bawarczyków.
W 72 minucie gracze z Leverkusen zmniejszyli nieco rozmiary porażki. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bailey.
W 79 minucie hat-tricka skompletował Mueller. Tym razem Niemiec przyjął piłkę w polu karnym po zagraniu Alcantary, obrócił się z nią i z dużym spokojem pokonał Leno.