Napoli. Co za mecz Piotra Zielińskiego w Serie A! Gol i asysta reprezentanta Polski [WIDEO]

Gol i asysta Piotra Zielińskiego! Napoli zrobiło kolejny krok do Ligi Mistrzów [WIDEO]
Piotr Zieliński strzelił gola i zaliczył asystę w meczu Napoli z Udinese. Jego drużyna wygrała 4:1.
Zieliński wpisał się na listę strzelców w 28. minucie. Polak rozegrał piłkę z Victorem Osimhenem, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Udinese. Co prawda Nigeryjczyk przegrał ten pojedynek, ale w odpowiednim miejscu był Zieliński, który popisał się skuteczną dobitką.
Dla reprezentanta Polski był to już ósmy gol w tym sezonie Serie A. Chwilę później zaliczył dziesiątą asystę. W 31. minucie po jego podaniu do bramki w efektowny sposób trafił Fabian Ruiz.
Udinese w końcówce pierwszej połowy odrobiło część strat. W 41. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Stefano Okaka.
Goście nie byli jednak w stanie nawiązać skutecznej walki z Napoli. To drużyna Gennaro Gattuso strzelała kolejne gole. W drugiej połowie do brami trafili Hirving Lozano, Giovanni Di Lorenzo i Lorenzo Insigne.
Zieliński przebywał na boisku do 76. minucie. Zastąpił go Elif Elmas.
Zwycięstwo przybliża Napoli do awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Po tej kolejce drużyna Zielińskiego na pewno pozostanie w czołowej czwórce. Na razie jest nawet druga, ale Atalanta i Milan rozegrały o jeden mecz mniej.
Marcin Karbowski11 May 2021 · 21:23