Piotr Zieliński trafił do siatki w Serie A! Polak ustalił wynik, trwa fenomenalna seria Napoli [WIDEO]

Włoskie Napoli w tym sezonie Serie A jest na razie nie do zatrzymania. We wtorkowy wieczór podopieczni Luciano Spallettiego odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali 2:0 ekipę Empoli. Wynik ustalił Piotr Zieliński.
Polak początkowo dostał szansę na nieco odpoczynku, rozpoczynając spotkanie na ławce rezerwowych. Tak jak można było się spodziewać, Napoli od razu przejęło kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.
Gospodarzom przez długi czas brakowało jednak konkretów w ofensywie. Niecelnie uderzał Mario Rui, a gdy w 38. minucie zrobiło się wreszcie groźniej po strzale Raspadoriego, to snajper trafił wprost w bramkarza.
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli, więcej działo się natomiast po przerwie. Vicario obronił strzał Ndombele, w dobrej sytuacji nad poprzeczką uderzył natomiast Osimhen.
W 67. minucie Nigeryjczyk był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Na gola zamienił ją Lozano, a niedługo później sytuacja Empoli jeszcze bardziej się skomplikowała, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Luperto.
W międzyczasie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który jeszcze przy wyniku 0:0 zastąpił Ndombele. W końcówce spotkania to właśnie reprezentant Polski ustalił ostatecznie wynik, zdobywając bramkę dla Napoli/
Po podaniu Lozano nasz pomocnik nie zastanawiał się długo i uderzył z pierwszej piłki. Zrobił to na tyle precyzyjnie, że Vicario musiał wyjmować futbolówkę z siatki.
Dla Zielińskiego było to drugie trafienie w tym sezonie Serie A. Napoli wygrało natomiast 10. mecz z rzędu w lidze i umocniło się dodatkowo na pozycji lidera, powiększając przewagę nad Milanem.
Maciej Pietrasik08 Nov 2022 · 20:22