Piotr Zieliński z golem w 1/8 finału Ligi Mistrzów! Polak wywalczył i wykorzystał rzut karny! [WIDEO]

Piotr Zieliński wpisał się na listę strzelców w środowym meczu Napoli z Eintrachtem Frankfurt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polak pewnie wykorzystał rzut karny, który wcześniej sam wywalczył.
Podopieczni Luciano Spallettiego byli zdecydowanymi faworytami spotkania z "Orłami". Już w pierwszym meczu wywalczyli sobie cenną zaliczkę, wygrywając na terenie rywali 2:0.
W środę także byli zespołem zdecydowanie lepszym. Na prowadzenie wyszli w końcówce pierwszej połowy za sprawą Victora Osimhena. Nigeryjczyk trafił do siatki w doliczonym czasie gry.
Na początku drugiej połowy napastnik "Azzurrich" zadał rywalom kolejny cios. Od pierwszej minuty w ekipie lidera Serie A mogliśmy oglądać także Piotra Zielińskiego.
Reprezentant Polski w 64. minucie wywalczył rzut karny - wpadł z piłką w "szesnastkę" i był faulowany przez Sowa. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr.
Do piłki podszedł sam poszkodowany. Pomocnik uderzył w środek bramki, ale bardzo mocno - bramkarz rzucił się w bok i nie miał większych szans na skuteczną interwencję.
Dla Zielińskiego był to już czwarty gol w tej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej trzykrotnie trafiał do siatki w fazie grupowej - dwa razy w meczu z Liverpoolem i raz w starciu z Ajaksem.
Maciej Pietrasik15 Mar 2023 · 22:29