Piotr Zieliński założył siatkę rywalowi i zaliczył asystę! Napoli rozbiło Crotone [WIDEO]

Screen z Twittera
Piotr Zieliński po przejściu koronawirusa wraca do coraz lepszej dyspozycji. W meczu z Crotone Polak znakomicie minął rywala i zanotował asystę przy trafieniu Lorenzo Insigne. Jego drużyna rozbiła beniaminka aż 4:0.
Długo trwało, zanim Piotr Zieliński doszedł do siebie po chorobie. Ostatnio Gennaro Gattuso nie wyobraża sobie jednak drużyny bez polskiego pomocnika. Po raz kolejny umieścił go w pierwszym składzie.
Tym razem pozycja Polaka była jednak nieco inna. Ustawiony został na "dziesiątce", za plecami Lozano, Petagny oraz Insigne. W 31. minucie współpraca Zielińskiego z tym ostatnim przyniosła skutek w postaci gola. Asysta 26-latka mogła się naprawdę podobać.
Pomocnik na połowie rywali założył siatkę próbującemu przerwać akcję Giuseppe Cuomo. Potem obsłużył natomiast Insigne, zagrywając na prawą stronę.
Włoch zszedł natomiast do środka boiska i precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego otworzył wynik spotkania, nie dając szans bramkarzowi. Była to trzecia asysta Zielińskiego w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki.
Sytuacja Crotone dodatkowo skomplikowała się w 50. minucie. Po analizie VAR za ostry faul na rywalu z boiska został wyrzucony Jacopo Petriccione.
Osiem minut później było już 2:0 dla Napoli. Tym razem to Insigne występował w roli asystenta, precyzyjnie dośrodkowując w pole karne. Z jego podania skorzystał natomiast Hirving Lozano.
Zieliński zszedł z boiska w 69. minucie, gdy zmienił go Dries Mertens. Belg miał udział przy trzecim trafieniu dla gości, gdy po jego zagraniu sprzed pola karnego golkipera Crotone pokonał Diego Demme.
W samej końcówce wynik na 4:0 ustalił natomiast Andrea Petagna. Dzięki tej wygranej Napoli awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Crotone, w którym cały mecz rozegrał Arkadiusz Reca (zobaczył żółtą kartkę), wciąż jest ostatnie.
Maciej Pietrasik06 Dec 2020 · 18:49