Zieliński zmarnował dwa karne! Nieudany wieczór Polaka, ale Napoli znów z wygraną [WIDEO]

Screen Twitter
Piotr Zieliński nie może zaliczyć spotkania przeciwko Rangersom do udanych. Reprezentant Polski zmarnował rzut karny, a także jego powtórkę, którą zarządził arbiter. Mimo tego Napoli udało się wygrać w Szkocji 3:0 (0:0).
Napoli długo miało problemy ze sforsowaniem defensywy Rangersów. Szkoci bronili się bardzo dzielnie, a ich obrona zaczęła kruszyć się dopiero w drugiej połowie.
W 56. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska James Sands. Sędzia wskazał wówczas na wapno, a do piłki podszedł Piotr Zieliński.
Reprezentant Polski nie popisał się jednak skutecznością. Pomocnik zmarnował pierwszą jedenastkę, którą odbił golkiper szkockiego klubu. Matteo Politano zdołał wprawdzie dobić uderzenie Zielińskiego, lecz arbiter gola nie uznał i kazał powtórzyć rzut karny.
Znowu szansę otrzymał Piotr Zieliński i... znowu się pomylił. Wydawało się wówczas, że Napoli nie zdoła skruszyć muru dzielnych Szkotów.
Z pomocą przybył jednak Matteo Politano. W 68. minucie Napoli otrzymało... trzeci rzut karny. Tym razem egzekutorem został Włoch i wszystko potoczyło się po myśli przyjezdnych. Allan McGregor skapitulował.
Worek z bramkami się rozwiązał. Napoli ostatecznie wygrało 3:0. Na listę strzelców wpisali się rezerwowi: Raspadori oraz Ndombele.
Hubert Kowalczyk14 Sep 2022 · 22:37