Piotr Żyła najlepszy z Polaków na zakończenie sezonu. Karl Geiger wygrał w Planicy

Rafał Rusek / Press Focus
Karl Geiger wygrał ostatni konkurs sezonu w skokach narciarskich. W Planicy najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła.
Po pierwszej serii prowadził Ryoyu Kobayashi - o dziesięć punktów wyprzedzał Karla Geigera. Trzeci był Bor Pavlovic. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, plasował się na szesnastym miejscu. Pełny raport z pierwszej serii znajdziecie TUTAJ.
W drugim skoku swojej pozycji nie poprawił Klemens Murańka, który zaliczył zaledwie 189 m. Polak tym samym zanotował najsłabszą odległość w konkursie. Zakończył go na ostatnim, 29. miejscu.
Pozycję z pierwszej serii utrzymał Jakub Wolny. W drugiej serii skoczył 216,5 m, co pozwoliło mu ukończyć zawody na 26. miejscu.
Kolejny nieudany skok w Planicy w drugiej serii zaliczył Kamil Stoch. Próba na odległość 206,5 m pozwoliła mu ukończyć zawody dopiero na 20. miejscu. Utrzymał jednak trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Znacznie dalej od Stocha w ostatnim skoku sezonu poleciał Andrzej Stękała. Próba na 222 m pozwoliła mu przesunąć się na 15. miejsce. 25-latek wyprzedził m.in. Dawida Kubackiego. Ten w drugiej serii zaliczył 216 m, co ostatecznie dało mu 18. pozycję.
Najlepiej z Polaków, tak jak w pierwszej serii, wypadł Piotr Żyła. Dzięki próbie na 230,5 m poprawił się o dwie pozycje względem pierwszej serii. Ostatni konkurs sezonu zakończył na trzynastym miejscu.
Kobayashi nie wytrzymał - kończąc konkurs skoczył tylko 217 m. Zepchnęło go to na drugie miejsce. Wygrał Karl Geiger (231 i 232,5 m), który przy okazji sięgnął po małą kryształową kulę w lotach i triumf w cyklu Planica 7. Podium uzupełnił Markus Eisenbichler.
Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ już wcześniej zapewnił sobie Halvor Egner Granerud. Miejsca Polaków w sezonie 2020/21 znajdziecie TUTAJ.