Piszczek zdobył bramkę i zapewnił Borussii trzy punkty!

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund wygrała z Werderem Brema na wyjeździe 2:1 w siedemnastej kolejce Bundesligi. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Piszczek.

Podopieczni Thomasa Tuchela na prowadzenie wyszli już w piątej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się wówczas Andre Schurrle.

W pierwszej połowie czerwoną kartkę po faulu na Marco Reusie w sytuacji sam na sam otrzymał jeszcze bramkarz gospodarzy, Jaroslav Drobny, i wydawało się, że BVB będzie miała mecz pod kontrolą.

W 59 minucie tymczasem wyrównującą bramkę zdobył Fin Bartels.

Klub z Dortmundu uratował jednak Łukasz Piszczek. W 71 minucie na bramkę rywali uderzał jeden z piłkarzy Borussii, ta odbiła się od obrońcy i spadła pod nogi reprezentanta Polski, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Borussia Dortmund wygrywając z Werderem przesunęła się na czwarte miejsce w Bundeslidze i do liderującego Bayernu Monachium traci dwanaście punktów.