Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Wisłą Płock. Lider Ekstraklasy musiał uznać wyższość gospodarzy

asinfo
Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Wisłą Płock 3:1 (2:0) w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu 14. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.
Dwukrotni mistrzowie Polski po szóstym zwycięstwie w sezonie awansowali na szóste miejsce. "Nafciarze" doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na piątą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już tylko punkt.
Pierwszy gol dla Śląska Wrocław padł w 13. minucie. Były reprezentant Polski, Krzysztof Mączyński przejął piłkę po stracie Dominika Furmana i precyzyjnym uderzeniem z dystansu od słupka zapewnił prowadzenie gospodarzom.
W 41. minucie było już 2:0 dla Śląska, a gola strzelił Robert Pich. Wojciech Golla zagrał precyzyjnie w pole karne i Słowak płaskim strzałem przy słupku zaskoczył Jakuba Wrąbla.
Nieco ponad kwadrans po zmianie stron było już 3:0 dla Śląska. Chrapek wykorzystał błąd defensywy przyjezdnych i po minięciu golkipera oraz obrońcy skierował piłkę do pustej bramki.
Honorowy gol dla Wisły Płock padł w 78. minucie spotkania. Dominik Furman zagrał precyzyjnie prostopadle do wbiegającego w pole karne obrońcy "Nafciarzy", Damiana Michalskiego, który płaskim strzałem w długi róg uzyskał honorowe trafienia.
Łukasz Karyniewski04 Nov 2019 · 20:09