Oceny po meczu Albania - Polska. Dramat w wykonaniu biało-czerwonych. "Dno. Nie potrafi kopnąć piłki"

Polska po fatalnym spotkaniu w swoim wykonaniu przegrała z Albanią 0:2 (0:1). Oto, jak oceniliśmy biało-czerwonych po tym meczu.
Noty wystawiliśmy w skali 1-10. Wyjściowa ocena to 5.

Wojciech Szczęsny - 3

Przy pierwszym golu nieco zaspał, ale też sam strzał był nie z tego świata. Przy drugim też nie pomógł, a Polacy pomocy potrzebowali jak tlenu. Poza tym nie miał żadnej okazji do wykazania się.

Tomasz Kędziora - 2

Niestety, ale nasz defensor nie potrafi kopnąć piłki, jeśli ta toczy się po murawie. Kędziora w myśli legendarnej polskiej myśli szkoleniowej wybijał piłkę na oślep, co oczywiście kończyło się jej stratą. W obronie też był mizerny.

Matty Cash - 4

Próbował, szarpał, walczył. Wykazywał zaangażowanie, co przy poziomie reszty zawodników już zasługuje na pewne docenienie. Niestety zawodnikowi Aston Villi brakowało dokładności, a wszelkie jego ataki spaliły na panewce.

Jan Bednarek - 3

Bardzo szybko, bo już w 8. minucie, obejrzał całkowicie zasłużoną żółtą kartkę. Był to faul głupi i niepotrzebny, który mógł położyć się cieniem na reszcie występu defensora. Z boiska musiał zejść jednak w 34. minucie z powodu urazu. Nic wielkiego nie wniósł.

Jakub Kiwior - 4

Wydaje się, że tylko na nim możemy budować naszą defensywę. Zawodnik Arsenalu szału dziś nie zrobił, ale był bardzo blisko zdobycia otwierającej bramki, a i w obronie wyglądał nieco pewniej niż reszta kolegów.

Bartosz Bereszyński - 3

To on stracił piłkę, gdy Wojciech Szczęsny został pokonany pierwszy raz. Niby nieźle dogadywał się z Mattym Cashem, ale w akcji ofensywnej spowalniał poczynania zawodnika Aston Villi i gubił futbolówkę. Do tego dostał żółtą kartkę, a to i tak najłagodniejszy wymiar kary.

Grzegorz Krychowiak - 1

Gdyby nie sędzia, to dostałby czerwoną kartkę, zasłużył na nią. Nieźle zastawił się kilka razy, ale poza tym nie pokazał niczego. Jego próby rozegrania piłki lub uderzenia na bramkę zakrawały o śmieszność. Dno.

Piotr Zieliński - 3

Jeśli ze starej gwardii ktoś ma w tej drużynie zostać, to prawdopodobnie jedynie Zieliński. Widać, że myśli na boisku i widzi nieco więcej. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, skoro nie koresponduje to z postawą reszty zespołu.

Jakub Kamiński - 2

Niezwykle bezbarwny. To nie jest Jakub Kamiński, którego chcemy oglądać w reprezentacji. Brak inicjatywy ofensywnej to między innymi jego sprawka.

Sebastian Szymański - 2

Jedna, zaledwie jedna akcja, w której pokazał coś ciekawego. Dobrze zagrał do Jakuba Kamińskiego, ale ten fatalnie uderzył głową. Jak na gościa, który szaleje w Fenerbahce, a wcześniej wojował w Feyenoordzie jest to wynik dramatyczny.

Robert Lewandowski - 1

Kapitan nie leci z tą reprezentacją. Znów przeszedł obok spotkania. Kompletnie niewidoczny, schowany, skryty. Gdy miał już piłkę, to ruszał się z nią jak wóz z węglem. W drugiej połowie próbował strzału z dystansu, ale za to mamy chwalić "Lewego"? Próbki charakteru nie odnaleziono. Sam nie zastosował się do tez, które wygłosił w pamiętnym wywiadzie.

Mateusz Wieteska - 2

Wszedł i wyglądał naprawdę dobrze. Później jednak przyszła 62. minuta i krycie wyciągnięte rodem z zakazanej księgi futbolu. Paskudne zachowanie przy drugim golu strzelonym przez Albanię dyskwalifikuje ten występ.

Kamil Grosicki - 1

Wszedł na boisko, stracił piłkę, Albania strzeliła gola. Nie ma co, świetna zmiana. To był ten charakter, którego potrzebowała kadra.

Karol Świderski - 2

Kompletnie anonimowy występ, a przecież dostał ponad 30 minut. Nie pokazał Świderski niczego, co należało do jego stałego repertuaru zagrań. Trudno doszukiwać się nawet zaangażowania u napastnika z MLS.