Pochettino postanowił zbudować pewność siebie Mudryka. Nietypowe metody szkoleniowca Chelsea

Pochettino postanowił zbudować pewność siebie Mudryka. Nietypowe metody szkoleniowca Chelsea
PressFocus/Mark Cosgrove
Autor:Filip Węglicki27 Wrz 2023 | 13:06
Mauricio Pochettino poinformował, że pracuje nad zbudowaniem pewności siebie Mychajło Mudryka. Argentyński szkoleniowiec zastosował wobec Ukraińca nietypowe metody.
15 stycznia bieżącego roku Mychajło Mudryk przeniósł się z Szachtaru Donieck do londyńskiej Chelsea. Kwota transferu Ukraińca opiewała na 70 milionów euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mudryk po przyjściu do klubu miał zostać gwiazdą, jednakże do tej pory mu się to nie udało. 22-latek dysponuje nieregularną formą i ma problem z grą na odpowiednim poziomie w Premier League.
Do tej pory wystąpił w 22 spotkaniach dla londyńskiej drużyny. Mudryk przez 937 minut spędzonych na boisku zanotował zaledwie dwie asysty.
Szkoleniowiec zespołu, Mauricio Pochettino, przyznał, że Ukrainiec wciąż się rozwija i trzeba dać mu czas, aby osiągnął odpowiedni poziom. Argentyńczyk postanowił przyczynić się do poprawy gry Mudryka.
Pochettino zaznaczył, że Mudryk musi popracować nad zbudowaniem pewności siebie. Szkoleniowiec zdecydował się mu w tym pomóc wykorzystując nietypowe metody.
Pochettino i Mudryk regularnie mierzą się w konkursie strzałów w poprzeczkę. Argentyńczyk wspomniał, że w ostatnim czasie Ukrainiec wygrał z nim po raz pierwszy.
- Mudryk powiedział mi dzisiaj: "Nie chcę już z tobą grać, bo w tym wyzwaniu zawsze wygrywasz". Więc odpowiedziałem: "Tak wygrywam, ponieważ w to wierzę. Równowaga pomiędzy wiarą a jakością jest czymś, co znam bardzo dobrze, ponieważ mam już 50 lat. Ty jesteś jeszcze młody, musisz to poznać". Dziś po raz pierwszy zostałem pokonany przez Mudryka - mówił Pochettino.
Źródło: Instagram Live Here We Go

Dyskusja 0