Podział punktów, Valencia zatrzymana przez Getafe

charnsitr / shutterstock.com
Valencia CF zremisowała u siebie z Getafe CF 3:3 (3:1) w trzecim meczu szóstej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Mestalla prowadzenie "Azulones" dał już w pierwszej minucie spotkania Jaime Mata, który skierował piłkę z bliska do siatki po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego.
Jeszcze przed przerwą straty z nawiązką odrobili Maximiliano Gomez i Lee Kang-In. Urugwajczyk, który po dziesięciu minutach gry zmienił kontuzjowanego Francuza Kevina Gameiro, popisał się kapitalną przewrotką i świetnym strzałem głową, natomiast Koreańczyk podwyższył wynik, wykańczając w polu karnym składną akcję "Nietoperzy".
Po zmianie stron goście odrobili straty w niespełna cztery minuty. Najpierw Jason efektownie zmieścił piłkę w siatce przy bliższym słupku, a następnie mocnym uderzeniem z woleja wyrównał Angel.
Zespół z Kastylii utrzymał już korzystny wynik do końca i po raz czwarty dzieląc się punktami z rywalami przesunął się na dziesiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Alberta Celadesa po drugim z rzędu remisie zajmują z kolei trzynastą lokatę w klasyfikacji.
Maciej Ziętarek25 Sep 2019 · 22:23