Pogoń Szczecin rozbita przez Broendby! Indywidualne błędy pogrążyły "Portowców" [WIDEO]

Szymon Gorski/Pressfocus
Pogoń Szczecin odpadła z rywalizacji o Ligę Konferencji Europy. W dzisiejszym meczu drugiej rundy eliminacji "Portowcy" przegrali 0:4 z Broendby.
W pierwszym spotkaniu Pogoń zremisowała z Broendby 1:1. Dziś niestety to Duńczycy dość szybko objęli prowadzenie.
W 17. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na bramkę zamienił Simon Hedlund. Cała akcja zaczęła się od błędów Dante Stipicy i Benedikta Zecha przy wyprowadzeniu piłki.
Pogoń błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Jean Carlos mógł doprowadzić do remisu, ale strzelił w słupek. Po chwili Sebastian Kowalczyk znalazł się w dobrej sytuacji, jednak uderzył wprost w bramkarza.
W 34. minucie "Portowcy" podarowali rywalom kolejny prezent. Znów szczecinianie stracili piłkę na swojej połowie, tym razem za sprawą niecelnego podania Kowalczyka. Futbolówka trafiła pod nogi Hedlunda, który skompletował dublet.
W przerwie Jens Gustafsson musiał zareagować. Trener zdecydował się wprowadzić na boisko Wahana Biczachczjana, który zmienił Kamila Drygasa.
W 53. minucie Broendby podwyższyło prowadzenie. Mathias Kvistgaarden otrzymał prostopadłe podanie od Christiana Cappisa, po czym posłał piłkę między nogami bezradnego Stipicy. Czwarta bramka dla Broendby była już dziełem Marko Divkovicia.
Pogoń już nie zdołała strzelić nawet honorowego gola. Szczecinianie przegrali 0:4 i stracili szanse na awans do Ligi Konferencji Europy.
Adam Kłos28 Jul 2022 · 21:53