Pogoń Szczecin znokautowała Lecha Poznań! Koncert "Portowców" w hicie Ekstraklasy [WIDEO]

Pogoń znokautowała Lecha Poznań! 5:0! Koncert "Portowców" w hicie Ekstraklasy [WIDEO]
Szymon Gorski/Pressfocus
Pogoń Szczecin odniosła efektowne zwycięstwo w hicie 10. kolejki Ekstraklasy. "Portowcy" wygrali 5:0 z Lechem Poznań.
Wynik meczu w 17. minucie otworzył Fredik Ulvestad, który wykorzystał centrę Kamila Grosickiego z rzutu rożnego. Futbolówka po uderzeniu Norwega odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.
W 25. minucie Wahan Biczachczjan znalazł miejsce przed polem karnym "Kolejorza". Bartosz Mrozek poradził sobie z mocnym uderzeniem reprezentanta Armenii. Niedługo potem Pogoń ruszyła z kolejną kontrą. Grosicki zagrał do Leonardo Koutrisa, który źle dołożył stopę do piłki.
W 33. minucie ekipa Jensa Gustafssona podwyższyła prowadzenie. Alexander Gorgon w fantastyczny sposób wykorzystał centrę Ulvestada z prawego skrzydła.
Jeszcze przed przerwą gospodarze wyprowadzili trzeci cios. Wahan Biczachczjan zaskoczył Mrozka uderzeniem prawą nogą. Po pierwszej połowie "Portowcy" prowadzili 3:0.
John van den Brom przeprowadził w przerwie dwie zmiany. Na boisku zameldowali się Elias Andersson i Adriel Ba Loua. Roszady nie wpłynęły pozytywnie na grę Lecha. W 47. minucie Grosicki trafił do siatki, dobijając uderzenie Koutrisa.
W 58. minucie Valentin Cojocaru przeniósł piłkę nad bramką po strzale Velde. Radosław Murawski również nie zdołał pokonać bramkarza "Portowców". Rozmiarów porażki nie zmniejszył też Mikael Ishak. Gol szwedzkiego snajpera nie został uznany z powodu spalonego.
W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mariusz Fornalczyk, który pewnie wykończył kontratak. Pogoń wygrała 5:0 i zajmuje obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli. Lech jest czwarty.
Adam Kłos01 Oct 2023 · 19:22