Pogromcy Lecha grają dalej w eliminacjach LM! Wyeliminowali mistrza Szwajcarii [WIDEO]

Paweł Jaskolka/Pressfocus
Pogromca Lecha Poznań wciąż ma szansę na awans do Ligi Mistrzów. Karabach Agdam w II rundzie eliminacji wyeliminował FC Zurych.
Mistrz Azerbejdżanu jechał na rewanż do Szwajcarii z małą zaliczką. U siebie wygrał 3:2.
Drugi mecz zaczął się świetnie dla FC Zurych. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie. Piłkę do własnej bramki wbił Miedwiediew.
Karabach odpowiedział na początku drugiej połowie. W 56. minucie po szybkim ataku i zamieszaniu w polu karnym gola strzelił Kady.
Zurych doprowadził do dogrywki rzutem na taśmę. Gola strzelił w szóstej minucie doliczonego czasu. Do bramki trafił Santini.
Losy awansu rozstrzygnęły się w dogrywce. W 98. minucie decydującego gola dla Karabachu strzelił Owusu.
Zespół z Azerbejdżanu przeszedł do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale godne uwagi jest jego inne osiągnięcie. Na pewno po raz dziewiąty z rzędu zagra w fazie grupowej europejskiego pucharu - przynajmniej Ligi Konferencji.
Marcin Karbowski27 Jul 2022 · 21:54