Pokaz siły Argentyny przed mundialem! Wysokie zwycięstwo w meczu towarzyskim [WIDEO]

Vincent Carchietta/Pressfocus
Argentyna odniosła wysokie zwycięstwo w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata. Mistrzowie Ameryki Południowej rozbili Zjednoczone Emiraty Arabskie 5:0.
"Albicelestes" podeszli do tego spotkania w praktycznie najsilniejszym składzie. Lionel Scaloni posłał w bój m.in. Leo Messiego, Angela Di Marię, Rodrigo De Paula czy Lisandro Martineza.
Wynik sparingu w 17. minucie otworzył Julian Alvarez. Napastnik Manchesteru City wykorzystał asystę Leo Messiego.
Już osiem minut później Argentyńczycy prowadzili 2:0. Tym razem do siatki trafił Angel Di Maria.
Di Maria był bohaterem pierwszej połowy. W 36. minucie skrzydłowy Juventusu skompletował dublet po efektownej akcji w polu karnym ZEA.
Tuż przed przerwą Argentyna zdobyła czwartą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Messi.
Przed drugą połową Lionel Scaloni postanowił dać odpocząć kilku doświadczonym reprezentantom. W przerwie zmienieni zostali Angel Di Maria, Nicolas Otamendi i Marcos Acuna.
W 60. minucie Joaquin Correa trafił na 5:0. Tym samym zawodnik Interu ustalił wynik spotkania.
Argentyna już 22 listopada rozpocznie zmagania na mundialu. Pierwszym rywalem "Albicelestes" będzie Arabia Saudyjska. 30 listopada Messi i spółka zmierzą się z Polską w trzeciej kolejce fazy grupowej.
Adam Kłos16 Nov 2022 · 18:22