Polacy walczyli dzielnie, ale przegrali z Włochami. Żegnamy się z mistrzostwami świata U-20 [WIDEO]

Shutterstock
Polska przegrała z Włochami 0:1 i pożegnała się z mistrzostwami świata do lat 20 w 1/8 finału.
Biało-czerwoni pierwszą niezłą okazję do objęcia prowadzenia mieli w dziewiątej minucie spotkania. Z dystansu uderzał Zylla, ale piłka minimalnie minęła słupek.
Kilka minut później bliski skierowania piłki do bramki z bliskiej odległości był Steczyk, lecz włoscy obrońcy poradzili sobie. Za moment zakotłowało się w naszym polu karnym. Jeden z rywali zgrał głową wzdłuż bramki strzeżonej przez Majeckiego, ale do futbolówki nie doszedł żaden z Włochów.
Rywale objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Piłkę w polu karnym ręką dotknął Steczyk, a jedenastkę w stylu Panenki wykorzystał Pinamonti.
Na początku drugiej połowy powinniśmy doprowadzić do remisu. Trochę przypadkowo w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali znalazł się Zylla, ale nie potrafił niestety wykorzystać tej szansy.
W 73 minucie świetnie z dystansu uderzył Skóraś, ale kapitalną interwencją popisał się Plizzari, wybijając piłkę na rzut rożny. Za moment mieliśmy podobną sytuację - na bramkę ponownie strzelał Skróraś i znowu obronił włoski golkiper. Chwilę później świetną okazję zmarnował Pinamonti.
Podopieczni Magiery walczyli dzielnie do samego końca, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza reprezentacji Włoch i ostatecznie przegrali 0:1, żegnając się z mistrzostwami w 1/8 finału.
Jakub Kreśliński02 Jun 2019 · 18:08