Polacy wygrali z Belgią na ME U-21! "Biało-czerwoni" w kapitalny sposób odwrócili losy meczu [WIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski U-21 od wygranej z Belgią rozpoczęła rywalizację na na mistrzostwach Europy do lat 21. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla podopiecznych Czesława Michniewicza.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Pierwsze minuty pojedynku były bardzo wyrównane. Polacy mieli swoją okazję, gdy Michalaka dograł w pole karne, a Kownacki był bardzo bliski oddania strzału. W kolejnych fragmentach zarysowała się przewaga Belgów. Najpierw w słupek trafił Mangala, a chwilę później Grabara musiał wyjmować piłkę z siatki. Bierną postawę naszej defensywy wykorzystał Iseka, który wykorzystał podanie z bocznej strefy od Mbenzy.
W 26. minucie Polacy zdołali wyrównać. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Żurkowski, czym wyraźnie zaskoczył belgijskiego golkipera.
Tuż przed przerwą podopieczni Czesława Michniewicz mogli wyjść na prowadzenie, ale Kownacki nie zdołał wykorzystać dogodnej sytuacji w polu karnym.
W 52. minucie było już 2:1 dla Polski. Bielik najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.
Belgowie rzucili się do odrabiania strat, za to Polacy cofnęli się na własną połowę, by szukać szans na kontry. Dogodne sytuacje pod bramką Grabary mieli Cobbaut czy Cools.
Nasi zawodnicy ponownie ukąsili rywali w 79. minucie. Żurkowski ofiarnie wywalczył piłkę w polu karnym i wystawił ją do Szymańskiego, a ten niepilnowany przymierzył pod poprzeczkę.
W końcówce nie zabrakło emocji. Belgowie drugą bramkę zdobyli w 84. minucie, gdy Cools głową skierował piłkę do siatki. Od tego momentu w polu karnym Polaków co chwilę robiło się gorąco, jednak świetnie interweniował Grabara i wynik już do końca nie uległ zmianie.
Wieczorem w drugim meczu tej grupy Włosi zmierzą się z Hiszpanią. Zespół z Półwyspu Apenińskiego za trzy dni zagra z Polską na Stadio Renato Dall'Ara w Bolonii.
Daniel Makarewicz16 Jun 2019 · 20:22