Polacy wygrali z Niemcami i są o krok od gry w Final Six! Zmiażdżyliśmy rywali w trzecim secie! [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Siatkarska reprezentacja Polski pokonała Niemcy 3:1 w meczu Ligi Narodów.
TUTAJ przeczytacie relację z tego spotkania.
Już przed spotkaniem było pewne, że w razie pokonania dzisiaj Niemców i jutro Portugalczyków Polacy zagwarantują sobie udział w turnieju Final Six. Choć przystępowaliśmy do spotkania z naszymi sąsiadami w przemeblowanym składzie, byliśmy uważani za faworytów.
Opinia ta miała swe odzwierciedlenie w przebiegu pierwszego seta. Już na samym jego początku Polacy odskoczyli Niemcom na bezpieczną, liczącą kilka punktów przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:4, a na drugiej - 16:12. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19 dla Polski.
Drugi set był bardziej wyrównany. Przez znaczną jego część gra toczyła się punkt za punkt. Trwało to do drugiej przerwy technicznej - po niej Niemcy zyskali kilka punktów przewagi, której Polacy nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie przegraliśmy 21:25.
Trzecia partia była popisem Polaków. Wyrównana gra toczyła się w zasadzie tylko do pierwszej przerwy technicznej. Następnie Polacy systematycznie budowali przewagę, która pod koniec seta wyniosła aż 11 punktów! Wynik: 25:14.
W czwartym secie Niemcy zdawali sobie sprawę z tego, że to może być ostatni set meczu, jeśli się potkną, dlatego postawili nam ciężkie warunki. Gra była bardzo wyrównana, lecz Polacy tuż przed drugą przerwą techniczną zdołali wywalczyć dwupunktową przewagę - prowadzili 16:14. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 25:23.
Dzisiejsze zwycięstwo to ważny krok w kierunku gry Polaków w Final Six. Teraz pozostaje wykonać ostateczny ruch, czyli pokonać jutro Portugalię.
Polska - Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23)