Polak przyczynił się do porażki swojego zespołu. Po jego błędzie rywale otworzyli wynik meczu

Icon Sport/Pressfocus
Clermont przegrało 0:2 (0:0) w jednym ze środowych meczów francuskiej Ligue 1. Dobrze spotkania nie będzie wspominał Mateusz Wieteska, po którego faulu podyktowano rzut karny.
Wieteska kolejny raz w tym sezonie znalazł się w wyjściowym składzie Clermont, a jego drużyna do 68. minuty dzielnie broniła się w starciu z faworyzowanym Lille.
Wtedy jednak w pole karne wpadł Angel Gomes z Lille i przy próbie minięcia Wieteski padł na murawę. Polski obrońca zostawił nogę, o którą potknął się rywal, a arbiter nie miał wątpliwości. Podyktował jedenastkę.
Do piłki podszedł sam poszkodowany i trafił na 1:0. Potem Wieteska i jego koledzy próbowali jeszcze odrabiać starty, jednak nieskutecznie.
W doliczonym czasie gry Clermont najpierw zostało osłabione po drugiej żółtej kartce dla Maximiliano Caufrieza, a chwilę później straciło drugiego gola. Gospodarzy dobił Mohamed Bayo.
Zespół Wieteski po rozegraniu 16 meczów zajmuje w tabeli 10. miejsce. Polak jest absolutnie podstawowym graczem swojej drużyny. We wszystkich spotkaniach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.
Adam Nowacki29 Dec 2022 · 09:42