Polki coraz bliżej medalu w żeglarstwie! Świetna forma naszej załogi

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill wygrały kolejny wyścig żeglarskiej klasy 470. Polki są coraz bliżej olimpijskiego medalu.
Piątek zaczął się dla Skrzypulec i Ogar-Hill bardzo przeciętnie. W pierwszym wyścigu zajęły bowiem dopiero trzynaste miejsce. Choć nadal prowadziły po nim w klasyfikacji generalnej, to ich przewaga nad załogami z Francji i Wielkiej Brytanii była niewielka.
Szósty wyścig należał jednak do reprezentantek Polski. Na metę dotarły z gigantyczną przewagą nad resztą stawki - drugie Japonki straciły do nich niemal minutę. Brytyjki były trzecie, Francuzki - dopiero trzynaste.
Polki umocniły się w ten sposób na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Z sześciu dotychczasowych wyścigów wygrały trzy. Zajmowały też drugie, piąte i trzynaste miejsce.
Na razie Skrzypulec i Ogar-Hill mają cztery punkty przewagi nad Wielką Brytanią, siedem nad trzecią Francją i aż osiemnaście nad czwartą Japonią.
Do końca rywalizacji pozostało pięć wyścigów. Zwycięzcy dostają jeden punkt, druga załoga - dwa, trzecia - trzy itd. Ostatni wyścig, czyli medalowy, będzie punktowany podwójnie. Najsłabszy rezultat nie wlicza się do klasyfikacji łącznej.
Kolejne wyścigi w klasie 470 zaplanowano na 1 sierpnia. Początek rywalizacji o 5:15 czasu polskiego.
Marcin Karbowski30 Jul 2021 · 08:18
Źródło: własne, twitter