Polki rządzą na Wimbledonie! Magdalena Fręch wyeliminowała faworyzowaną rywalkę! [WIDEO]

Bai Xuefei / PressFocus
Magdalena Fręch zagra w drugiej rundzie Wimbledonu! Polka awansowała do niej po pokonaniu Camili Giorgii 7:6, 6:1.
Faworytką meczu była Włoszka, która zajmuje 27. miejsce w rankingu WTA. Polka jest w nim 92. Mimo tego wygrała w dwóch setach.
Pierwsza partia była bardzo zacięta. Wiele gemów kończyło się grą na przewagi. Jako pierwsza inicjatywę przejęła Fręch, która w dziewiątej odsłonie przełamała rywalkę. W następnym gemie miała nawet setbola, ale Giorgi zdołała się wybronić.
Zwyciężczynię wyłonił dopiero tie-break. Polka zbudowała przewagę już na jego początku - wygrała trzy pierwsze wymiana. Zapasu nie straciła - wygrała tę część gry 7:4.
W drugim secie Fręch grała jak z nut - zwyciężyła w pierwszych czterech gemach! Włoszkę było stać tylko na jeden zryw. Giorgi w piątej odsłonie po grze na przewagi przełamała Polkę, ale to był tylko jej łabędzi śpiew. 24-latka natychmiast odrobiła stratę, a później - już przy swoim serwisie - zakończyła mecz.
Zwycięstwo Fręch oznacza, że do drugiej rundy Wimbledonu awansowało aż pięć reprezentantek Polski. W tej fazie turnieju zagrają też Iga Świątek, Magda Linette, Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa.
Marcin Karbowski28 Jun 2022 · 20:58