Polonia Warszawa wraca na zaplecze Ekstraklasy! Zasłużony klub odbudowuje swoją markę [WIDEO]

Adam Starszyński / Press Focus
Polonia Warszawa awansowała do Fortuna 1. Ligi! "Czarne Koszule" są pewne swego po wygranej 2:0 (2:0) z Olimpią Elbląg.
Polonia intensywnie reklamowała sobotni mecz. Starcie z Olimpią Elbląg było zapowiadane w licznych mediach - klubowi zależało na zyskaniu rozgłosu, ponieważ ewentualna wygrana zapewniała mu awans do Fortuna 1. Ligi.
Gospodarze szybko wzięli się za realizowanie swojego planu, bowiem już w 27. minucie gola strzelił Paweł Tomczyk. Przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie - do siatki trafił Mateusz Michalski.
Komfortowa zaliczka pozwoliła warszawiakom na spokojne rozegranie drugiej części spotkania. Olimpia nie stwarzała sobie zbyt wielu sytuacji, nie pomogły też zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca.
Ostatecznie "Czarne Koszule" bez większych problemów dopięły swego i wygrały 2:0 (2:0). Tym samym są już pewni, że w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu Ekstraklasy.
Obecnie podopieczni Rafała Smalca zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają sześć punktów przewagi nad drugą Kotwicą Kołobrzeg. Do końca rozgrywek pozostały zaledwie dwa spotkania.
Podczas meczu na Konwiktorskiej Polonia zgromadziła ponad cztery tysiące kibiców, co jest jej najlepszym wynikiem w rozgrywkach 2022/23.
Hubert Kowalczyk20 May 2023 · 21:09