Polscy koszykarze dzielnie walczyli z Hiszpanią. Byli o krok od pokonania mistrzów świata

Autor: Daniel Makarewicz 19 lut 2021 | 22:26
Polscy koszykarze w eliminacjach Eurobasketu byli bliscy Hiszpanów, czyli obecnych mistrzów świata! Po zaciętym boju minimalnie przegrali 88:89.
"Biało-Czerwoni" rozegrali dziś kolejne spotkanie w el. mistrzostw Europy. Nasi koszykarze już wcześniej byli pewni wyjazdu na turniej główny. Stało się tak, bo Rumunia przegrała z Izraelem.
Wciąż nie było jednak wiadomo, które miejsce w grupie zajmą podopieczni Mike'a Taylora. O drugie miejsce Polakom przyszło się mierzyć z obecnymi mistrzami świata - Hiszpanami.
"Biało-Czerwoni" dzielnie walczyli z rywalami. Po pierwszej kwarcie prowadzili 27:26. W drugiej odsłonie odskoczyli przeciwnikom na trzy punkty - 43:40.
Na początku trzeciej kwarty przewaga Polaków wzrosła do sześciu "oczek". Od stanu 49:43 Hiszpanie wzięli się do roboty. Szybko odwrócili losy spotkania i na przerwę schodzili, prowadząc 65:70.
Wszystko rozstrzygnęło się w czwartej kwarcie. Polacy doprowadzili do stanu po 70:70. Później to rywale znów odskoczyli i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Guerra na 0,6 s. do końca wykorzystał rzut wolny i dał wygraną swojej drużynie.

Polska - Hiszpania 88:89 (27:26, 16:17, 22:27, 23:19)

Wszystkie najważniejsze ligi piłkarskie na kanałach CANAL+ i ELEVEN SPORTS w Player+
1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 4

19 lut 2021 | 23:54
0
Raczej rezerwy Hiszpanów, bo wszyscy czołowi hiszpańscy koszykarze grają w NBA, więc nie mogli tu zagrać
20 lut 2021 | 10:25
0
Fajnie grają i cieszmy się:) Ale faktycznie ludzie na maksa nie ogarniają sportu. Myślą, że wygraliśmy z Hiszpanią "A":p Niestety to była Hiszpania "C" co nie zmienia faktu, że fajnie się ich ogląda:)
20 lut 2021 | 11:03
0
Takie te eliminacje "prestiżowe", że swoją kolejkę rozgrywała Euroliga, czyli koszykarski odpowiednik Ligi Mistrzów i swoje mecze rozegrały wszystkie 4 hiszpańskiego drużyny.
19 lut 2021 | 23:09
0
"Polscy koszykarze w eliminacjach Eurobasketu byli bliscy Hiszpanów, czyli obecnych mistrzów świata!"