Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami! Awans bez idealnego bilansu [WIDEO]

Norbert Barczyk/Pressfocus
Polscy piłkarze ręczni zakończyli porażką zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy. W meczu z Niemcami ekipa Patryka Rombla przegrała 23:30.
Już przed startem meczu obie drużyny miały zapewniony udział w kolejnej fazie turnieju. Zarówno Polacy, jak i Niemcy pokonali bowiem Austrię i Białoruś. Stawką było jednak wygranie swojej grupy i awans z dorobkiem dwóch punktów. Przegrana drużyna rozpocznie kolejną fazę bez punktów.
Nasz dorobek punktowy otworzył Michał Daszek. Skrzydłowy w swoim stylu przeprowadził odważną akcję, doprowadzając do remisu. Po chwili Arkadiusz Moryto wykorzystał rzut karny i wyszliśmy na prowadzenie.
W kolejnej akcji przed utratą bramki Polskę uchronił Mateusz Zembrzycki. Golkiper zanotował kapitalną, podwójną interwencję.
Niemcy wyszli na prowadzenie 5:3 po bramce Philippa Webera. Nasi rywale wykorzystali fakt, iż Polska przez dwie minuty grała w osłabieniu. Ekipa "Die Mannschaft" trzymała Polaków na dystans dwóch punktów m.in. za sprawą tak spektakularnych akcji Christopha Steinerta.
Do przerwy Polacy przegrywali 12:15. Połowa skończyła się bramką Webera, którego nie zatrzymał Mateusz Kornecki.
W drugiej połowie Polska szybko złapała kontakt. Do siatki trafili Ariel Pietrasik i Moryto. Kolejne akcje biało-czerwonych były jednak nieudane. Z kolei Niemcy znów odskoczyli za sprawą bramek Steinerta i Lukasa Zerbe. Przy stanie 15:18 doskonałej sytuacji nie wykorzystał Moryto.
Po 35 minucie nastąpiła prawdziwa zapaść polskiej ofensywy. Przez ponad dziewięć minut biało-czerwoni nie potrafili trafić do siatki.
Michał Daszek jeszcze próbował poderwać zespół indywidualnymi zrywami, ale Niemcy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 30:23.

Polska - Niemcy 23:30 (12:15, 11:15)

Adam Kłos18 Jan 2022 · 19:33