Polscy siatkarze wygrali grupę na mistrzostwach Europy! Odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy z kompletem zwycięstw zakończyła fazę grupową mistrzostw Europy. W środę podopieczni Vitala Heynena bez problemu uporali się z Ukrainą, wygrywając bez straty seta.
Już po losowaniu wiadomo było, że o zwycięstwie w całej grupie najpewniej zadecyduje spotkanie "Biało-Czerwonych" z Serbią. To zostało wygrane przez naszą kadrę po tie-breaku. Pewniej Polacy zwyciężali z Portugalią, Grecją oraz Belgią.
Na zakończenie fazy grupowej gospodarze mierzyli się z Ukrainą. Od samego początku podopieczni Vitala Heynena zyskali sporą przewagę nad rywalami. W ataku bardzo dobrze spisywali się między innymi Semeniuk oraz Nowakowski.
Później to rywale zaczęli coraz mocniej się gubić i popełniać błędy. Nasza drużyna miała natomiast blisko 90% skuteczności w ataku. W efekcie pierwszego seta Polacy wygrali bardzo pewnie - do 15.
Druga odsłona była już bardziej wyrównana, bowiem w ofensywie mylili się Leon oraz Semeniuk. Później "Biało-Czerwoni" odrobili straty dzięki dobrym zagrywkom Nowakowskiego. U rywali mylił się za to Sidorenko. Po asie Leona przewaga Polaków wzrosła do czterech punktów. Skończyło się zwycięstwem do 20.
Trzecia partia okazała się ostatnią, choć była najbardziej wyrównana. Niemal przez całego seta oba zespoły grały punkt za punkt. W końcówce lepszy okazał się nasz zespół, zwyciężając do 21. Cały mecz asem serwisowym zakończył Kurek.
Dzięki piątej wygranej Polacy zwyciężyli w całej grupie A. Na rywala w 1/8 finału muszą jeszcze trochę poczekać. Zmierzą się z czwartym zespołem grupy C. O tym, która drużyna stanie naprzeciwko "Biało-Czerwonych", zdecyduje spotkanie Turcji z Finlandią, zaplanowane na godzinę 19:00.

Polska - Ukraina 3-0 (25:15, 25:20, 25:21)