Polscy siatkarze wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy! Francuzi ograni w trzech setach!

CEV
Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy! Biało-czerwoni w meczu o trzecie miejsce pokonali Francję 3:0.
Wynik może sugerował łatwe zwycięstwo Polaków, ale sukces nie przyszedł łatwo. Mecz lepiej zaczęli Francuzi, którzy już na początku odskoczyli biało-czerwonym na kilka punktów. Było 3:0, 7:3, 9:4. Polacy na szczęście w porę się przebudzili i konsekwentnie odrabiali straty. Udało się dopiero w końcówce seta, gdy biało-czerwoni skutecznie zakończyli dwie akcje. Najpierw po bloku uderzył Muzaj, po chwili z lewego skrzydła huknął Leon, a w kolejnej akcji dobrym blokiem popisał się Nowakowski. Prowadziliśmy 20:19.
W końcówce Polacy nie stracili inicjatywy. Seta świetnym atakiem po bloku rywali zakończył Leon. 26:24 dla Polski!
Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Biało-czerwoni znów na początku stracili nieco dystansu do rywali, ale w końcu dopadli rywali. Gra była jednak zacięta do samego końca. Górą byli Polacy. W końcówce kluczowe punkty zdobywał Kubiak, który najpierw w sytuacyjny sposób zakończył długą akcję, a po chwili zatrzymał rywali blokiem. Wygraliśmy 25:22
Trzeci set przebiegał odmiennie, bo Polacy prowadzili od samego początku. Byliśmy skuteczni: akcje kończyli Muzaj, Kubiak, czy Leon. Nerwowo zrobiło się w środkowej fazie gry, gdy biało-czerwoni stracili trzy punkty w jednym ustawieniu. Na szczęście potrafiliśmy wybrnąć z trudnej sytuacji. Passę Francuzów przerwał Leon, który najpierw skutecznie zaatakował, a po chwili popisał się skutecznym blokiem.
W końcówce Polacy utrzymywali bezpieczną przewagę. Piłkę meczową wywalczyliśmy po kolejnym udanym ataku Leona. Całość zakończył Muzaj, którego serwisu nie potrafili odebrać gospodarze. 25:21 dla biało-czerwonych!
Polacy zdobyli pierwszy medal na mistrzostwach Europy od 2011 roku. Wówczas biało-czerwoni również sięgnęli po brąz. Łącznie dorobek biało-czerwonych na ME to jedno złoto, pięć srebrnych medali i trzy brązowe.
Polska - Francja 3:0