Polscy siatkarze z kolejnym zwycięstwem w Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" nie dali szans rywalom

Polscy siatkarze się nie zatrzymują. Dziś odnieśli kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem "Biało-Czerwoni" rozbili Argentyńczyków. Dokonali tego w trzech setach.
Polacy znakomicie spisują się w Lidze Narodów. W tej edycji należą do czołowych drużyn. Dziś odnieśli jedenaste zwycięstwo i są już o krok od zapewnienia sobie udział w turnieju Final Four.
Podopieczni Vitala Heynena nie dali żadnych szans Argentynie. Już na początku pierwszego seta wypracowali znaczną przewagę. Po ataku z szóstej strefy Kubiaka było 5:2. Polacy później rywalom odskoczyli nawet na osiem "oczek" (20:12), później jednak przydarzył się im krótki przestój. Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:21.
Druga partia miał dużo bardziej zacięty przebieg. U rywali rozkręcili się Pereyra i Uriarte, którzy trzymali wynik. Po ataku w linię tego pierwszego było 11:10 dla Polski. Wymiana ciosów trwała już do końca seta. Przy stanie 22:21 to jednak Polacy włączyli piąty bieg i po chwili mogli się cieszyć z wygranej partii po akcji Semeniuka.
Trzeci set okazał się ostatnim. W nim do stanu 7:7 Argentyna dotrzymywała nam kroku. Później przewaga "Biało-Czerwonych" zaczęła rosnąć. Asy serwisowe posyłali Kurek, Bieniek i Kubiak. W ataku aktywny był Semeniuk. To po jego ataku było 22:16. Po chwili Polacy postawili potrójny blok i w ten sposób zakończyli pojedynek.
Jutro podopieczni Vitala Heynena rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem zmierzą się z Iranem.

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:22 25:18)