Polscy siatkarze z medalem mistrzostw świata! Idealny mecz młodzieżowej kadry

Polska reprezentacja siatkarzy do lat 21 zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata. W meczu o brąz podopieczni Daniela Pilińskiego rozbili Argentynę 3:0.
Wczoraj Polacy mierzyli się z Włochami w półfinale. Nasi zawodnicy prowadzili już 2:0 w setach, ale niestety przegrali po tie-breaku. W drugim półfinale Argentyńczycy zostali rozbici przez Rosję w trzech setach.
Dziś biało-czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie. Ze świetnej strony na zagrywce i przy siatce prezentował się Dawid Dulski. Argentyńczycy nie radzili sobie na bloku i Polacy konsekwentnie powiększali przewagę punktową. Seta wygrali do szesnastu.
W drugiej części spotkania znów aktywny był Dulski. Kilka punktów pod siatką było także zasługą dobrej dyspozycji Antoniego Kwasigrocha. Przy stanie 16:11 selekcjoner "Albicelestes" poprosił o przerwę, ale sytuacja Argentyńczyków jedynie się pogorszyła. Polacy wygrali drugiego seta wynikiem 25:14.
W trzecim secie liderem polskiej kadry był nie kto inny, ale Dawid Dulski. Nastolatek potrafił zdobyć trzy punkty z rzędu, bombardując bezradnych rywali. Przy stanie 18:14 najpierw Argentyńczycy zepsuli zagrywkę, a potem Kwasigroch dołożył asa serwisowego. Później czteropunktową serię drużyny z Ameryki Południowej przerwał Jakub Kraut.
Ostatecznie Polacy przypieczętowali zwycięstwo, wygrywając trzeciego seta rezultatem 25:19.
Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)
Adam Kłos03 Oct 2021 · 17:31