Polscy tenisiści w finale United Cup! Kapitalny powrót Igi Świątek [WIDEO]

Screen/Twitter
Polscy tenisiści pokonali Francję w półfinale United Cup i powalczą o triumf w całym turnieju. Biało-czerwoni wygrali wszystkie trzy starcia.
Trwający w Australii turniej United Cup jest niezwykle udany dla polskich tenisistów. Na otwarcie tych zawodów nie dali oni szans Brazylii i Hiszpanii w fazie grupowej.
W 1/4 finału sposobu na biało-czerwonych nie znalazły również Chiny. Bardzo pewny triumf (3:0) pozwolił awansować do półfinału. Tam rywalem Polaków była Francja, która znów nie miała nic do powiedzenia. Sobotnia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem bez straty punktu.
Jako pierwszy na korcie zawitał Hubert Hurkacz. Mecz 26-latka z Adrianem Mannarino nie mógł rozpocząć się lepiej. Polski tenisista przełamał swojego przeciwnika przy jego drugim serwisie i bez najmniejszych problemów sięgnął po triumf w pierwszym secie.
Bardziej wymagająca okazała się druga partia tego meczu. Hurkacz przełamał Francuza dopiero przy stanie 5:5. Chwilę później dopełnił zaś formalności i wygrał to starcie 6:3, 7:5.
Hubert Hurkacz
Wang Lili / pressfocus
Dużo więcej emocji zagwarantowało spotkanie z udziałem Igi Świątek. Liderka rankingu WTA dość nieoczekiwanie przegrała pierwszego seta z Caroline Garcią 4:6.
Wraz z upływem czasu gra 22-latki wyglądała coraz lepiej. W kolejnych partiach Świątek straciła tylko dwa gemy, dzięki czemu pokonała Francuzkę 4:6, 6:1, 6:1.
Kropkę nad "i" postawił zaś polski mikst. Para Katarzyna Kawa/Jan Zieliński nie dała szans duetowi Elixane Lechemia/Edouard Roger-Vasselin i ograła go 6:3, 6:3.
W finale United Cup polscy tenisiści zagrają ze zwycięzcą meczu Nowa Zelandia - Niemcy.