Polska młodzieżówka bez zwycięstwa. Filip Szymczak nie wykorzystał rzutu karnego i doznał kontuzji

Michał Kosc/Pressfocus
Reprezentacja Polski do lat 21 nie zdołała pokonać rówieśników z Austrii. Mecz towarzyski zakończył się wynikiem 0:0.
Polska dobrze weszła w to spotkanie. Już w 9. minucie Michał Rakoczy stanął przed szansą na zdobycie bramki, jednak oddał strzał, z którym poradził sobie austriacki golkiper. Później niecelnie uderzał Mateusz Łęgowski.
Po godzinie gry arbiter podyktował rzut karny dla reprezentacji Polski po faulu na Patryku Pedzie. Do piłki podszedł Filip Szymczak, ale zmarnował jedenastkę.
Dwie minuty później Szymczak został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Napastnik musiał opuścić boisko.
W 73. minucie podopieczni Michała Probierza przeprowadzili ciekawą akcję. Łęgowski wypuścił na skrzydle Kajetana Szmyta, ten dośrodkował do Rakoczego, który oddał strzał wprost w bramkarza Austrii. W doliczonym czasie gry Kacper Bieszczad obronił kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego.
Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Za trzy dni reprezentacja Polski do lat 21 rozegra jeszcze sparing z Albanią.
Adam Kłos24 Mar 2023 · 15:26