Polska pokonała Albanię! Jeden gol na wagę pierwszego zwycięstwa pod wodzą Fernando Santosa [WIDEO]

Adam Starszynski/Pressfocus
Polska odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pokonali Albanię 1:0.
Polacy od pierwszego gwizdka mieli wyższe posiadanie piłki od rywali. Początkowo nasi reprezentanci nie mogli jednak wypracować sobie pozycji strzeleckiej. W 14. minucie Nicola Zalewski oddał uderzenie z dystansu, z którym poradził sobie Thomas Strakosha.
W 22. minucie nastąpiła odpowiedź Albanii. Wojciech Szczęsny musiał interweniować po celnym strzale Sokola Cikalleshiego. Kolejny strzał był dziełem Karola Świderskiego. Strakosha znów pewnie złapał futbolówkę.
Jeszcze przed przerwą Polska objęła prowadzenie. Najpierw Jakub Kamiński trafił z dystansu w słupek, ale piłkę skutecznie dobił Karol Świderski, dla którego był to już dziewiąty gol w reprezentacji.
Na początku drugiej połowy Polska rozegrała ciekawą akcję kombinacyjną. Nicola Zalewski wystawił piłkę Przemysławowi Frankowskiemu, który uderzył w Strakoshę. Później odważnie zaatakowali goście. W 59. minucie Wojciech Szczęsny obronił strzały Myrto Uzuniego i Kristjana Asllaniego.
W 63. minucie Lewandowski przeprowadził kapitalną akcję w polu karnym Albanii. Minął kilku rywali, po czym przerzucił piłkę nad Strakoshą, ale jeden z obrońców zanotował skuteczną interwencję przed linią bramkową.
Później Uzuni niecelnie huknął z rzutu wolnego. W 84. minucie Lewandowski przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 88. minucie Polacy mieli mnóstwo szczęścia. Uzuni stanął przed wymarzoną szansą na doprowadzenie do remisu, ale oddał niecelny strzał z bliskiej odległości.
Biało-czerwoni ostatecznie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Kolejny mecz w eliminacjach Polska rozegra 20 czerwca. Rywalem podopiecznych Santosa będzie wtedy Mołdawia.
Adam Kłos27 Mar 2023 · 22:38