Polska rozjechała Brazylię na MŚ! Nasi szczypiorniści zagrali jak za dawnych lat!

Polacy odnieśli kolejne zwycięstwo podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Tym razem pokonali Brazylię - 33:23 (13:11).
"Biało-Czerwoni" rywalizację na mundialu rozpoczęli od wygranej z Tunezją, później nieznacznie ulegli Hiszpanom. Dziś przyszło im mierzyć się z Brazylią.
Od samego początku Polacy starali narzucić się swoje warunki. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Maciej Gębala. Po chwili trafił Moryto i zrobiło się 2:0. Brazylijczycy szybko wzięli się w garść i zdołali doprowadzić do stanu 4:4.
Następne minuty to zryw "Biało-Czerwonych". W ataku aktywny był Moryto. To po jego trafieniu wyszliśmy na trzybramkowe prowadzenie - 8:5. Rywale jednak zwarli szeregi i na tablicy wyników znów pojawił się remis.
Na przerwę podopieczni schodzili jednak w dobrych nastrojach. Prowadzili 13:11, a na pochwały zasłużyli Maciej Gębala i wspomniany Moryto.
Druga połowa to popis Polaków. Nasi zawodnicy zagrali tak, jak za starych dobrych czasów. Błyszczał Majdziński, który imponował rzutami z drugiej linii.
W 38. minucie Krajewski w kontrze trafił do pustej bramki i zrobiło się 20:14. Na nieco ponad kwadrans przed końcem przewaga Polaków wyniosła dziesięć bramek. Po golu Sićki było 25:15. Ostatecznie Polacy wygrali 33:23.
Dzięki wygranej "Biało-Czerwoni" zajęli drugiej miejsce w grupie. Do kolejnej rundy awansowali z dwoma punktami na koncie. Ich rywalami - oprócz Brazylii i Hiszpanii - będą Niemcy, Urugwaj oraz Węgry.

Polska - Brazylia 33:23 (13:11)

Polska: Adam Morawski, Piotr Wyszomirski - Michał Olejniczak 2, Przemysław Krajewski 2, Patryk Walczak 2, Szymon Sićko 6, Maciej Majdziński 4, Jan Czuwara 1, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Moryto 6, Michał Daszek 1, Maciej Gębala 5, Rafał Przybylski 1, Dawid Dawydzik 1, Tomasz Gębala 2, Piotr Chrapkowski.
Brazylia: Maik dos Santos, Rangel da Rosa - Fabio Chiuffa 3, Rogerio Moraes Ferreira 2, Rudolph Hackbarth, Haniel Langaro 4, Jose Luciano 2, Malburg, Leonardo Dutra, Arthur Malburg Patrianova 1, Thiago Ponciano, Gustavo Rodrigues 3, Joao da Silva, Henrique Teixeira 1, Vinicius Teixeira 2, Jose Toledo 3, Guilherme Torriani 2.