Polska sztafeta ze złotem Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Fenomenalny bieg "Biało-Czerwonych"! [WIDEO]

Screen z TV
Polska sztafeta zdobyła mieszana złoty medal w biegu na 4x400 metrów! "Biało-Czerwoni" w Tokio znów ustanowili rekord Europy i sięgnęli po pierwsze miejsce!
Nasi zawodnicy ze znakomitej strony pokazali się już w piątkowych eliminacjach. Wówczas mieli najlepszy czas - wynik 3:10.44 był zresztą nowym rekordem Europy. W finale "Biało-Czerwoni" pobiegli jednak w zupełnie innym składzie.
Z czwórki, która zaprezentowała się dzień wcześniej, został jedynie Kajetan Duszyński. Miejsce Dariusza Kowaluka, Igi Baumgart-Witan oraz Małgorzaty Hołub-Kowalik zajęli Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek oraz Justyna Święty-Ersetic.
Na starcie stanęło dziewięć reprezentacji - po uwzględnionych protestach do rywalizacji przystąpili Amerykanie, reprezentanci Dominikany oraz Niemcy. Polacy ruszali ze środkowego toru.
Na starcie stanął Zalewski, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Mocno zaczął swój bieg, ale później stracił nieco dystansu. Na prowadzeniu znaleźli się Holendrzy.
Natalia Kaczmarek w pewnym momencie spadła na czwarte miejsce, lecz na końcowych metrach znacząco przyspieszyła i awansowała na drugą lokatę. Wyraźnie prowadziła Dominikana.
Święty-Ersetic przystąpiła do pogoni za pierwszym miejscem. Reprezentantka Dominikany coraz bardziej słabła. Na drugie miejsce wspięła się Holandia, a Polka finiszowała trzecia.
Na ostatniej zmianie fenomenalnie pobiegł jednak Duszyński. To właśnie on wyprowadził naszą drużynę na pierwsze miejsce, dając złoty medal. Rezultat 3:09.87 jest nowym rekordem Europy.
Drugą lokatę sensacyjnie zajęła Dominikana. Na ostatnich metrach ta sztafeta minimalnie wyprzedziła Amerykanów. Różnica między tymi drużynami wyniosła zaledwie 0,01 sekundy.