Polska - Włochy: Polacy w półfinale MŚ! Wynik meczu i składy

Polacy przegrali z Włochami po tie-breaku, ale zameldowali się w półfinale mistrzostw świata!
Piotr Drabik, wikipedia
Polacy przegrała z Włochami 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) w ostatnim meczu trzeciej rundy grupowej mistrzostw świata. Biało-czerwoni awansowali jednak do półfinału, gdzie zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi.
Podopieczni Heynena rozstrzygnęli wszystko w pierwszym secie. Bardzo szybko objęli prowadzenie i już na pierwszej przerwie technicznej mieli sporą przewagę - 8:4. Nasi rywale odrobili potem nieco strat - 9:8 dla biało-czerwonych - ale Polacy wtedy zdobyli pięć punktów z rzędu i na drugą przerwę schodzili z siedmiopunktową przewagą. Nasi siatkarze nie pozwolili już na nic przeciwnikom i pewnie wygrali pierwszą partię 25:14, przypieczętowując tym samym awans z pierwszego miejsca w grupie.
Na kolejną odsłonę wyszliśmy już w rezerwowym składzie. Przełożyło się to od razu na naszą grę. Włosi już zdecydowanie łatwiej punktowali. Początek tej partii był jeszcze wyrównany, ale od stanu 5:5 to gospodarze mistrzostw zyskiwali coraz większą przewagę. Po chwili było 10:6 dla Włochów, a potem jeszcze wyżej. Dopiero w końcówce biało-czerwoni nieco zmniejszyli straty i ostatecznie przegrali 21:25.
Trzeci set był już zdecydowanie lepszy w wykonaniu naszych rezerwowych graczy, którzy z akcji na akcję rozkręcali się coraz bardziej. Początek należał jeszcze do Włochów, którzy wygrywali już 4:0. Ale podopieczni Heynena dopadli ich zaraz po pierwszej przerwie technicznej - remis 8:8. Potem wyszli na prowadzenie i skutecznie powiększali przewagę, pokonując na koniec rywali różnicą siedmiu punktów.
Czwarty set na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Do stanu po 10 gra była bardzo wyrównana. Dopiero potem Włosi odjechali Polakom i momentalnie zrobiło się 16:12 dla przeciwników, którzy dowieźli zwycięstwo w tej odsłonie do końca - 25:17 - i o wszystkim rozstrzygał tie-break.
W nim biało-czerwoni prowadzili już 8:6, ale potem stracili cztery punkty z rzędu i dali gładko wygrać Włochom tie-breaka 15:11. Polacy przegrali, ale zameldowali się w półfinale mistrzostw świata.