Polski bramkarz przyjął piątkę w Ligue 1. Ciężka niedziela Mateusza LIsa [WIDEO]

Foto FEP/SIPA USA/PressFocus
To była kiepska niedziela dla Mateusza Lisa. Troyes, w którego barwach polski bramkarz zaliczył 90 minut, przegrało z Lille aż 1:5.
Lis latem przeniósł się z tureckiego Altay SK do Southampton. Angielski klub po kilku tygodniach wypożyczył go do francuskiego Troyes.
Początkowo Polak był tylko rezerwowym, ale od kilku tygodni gra już regularnie. W pierwszym składzie swojej drużyny wyszedł też na mecz z Lille. Tego występu nie będzie jednak wspominał najlepiej.
Lis już w pierwszej połowie dwukrotnie musiał sięgać po piłkę do bramki - pokonali go Bayo i David. Pierwszy z wymienionych pokonał go jeszcze raz tuż po przerwie.
Polak miał udane interwencje - w sumie wybronił siedem uderzeń. Nie miał jednak zbyt dużego wsparcia w kolegach. Co prawda w 65. minucie gola dla Troyes strzelił Balde, ale było to jedynie trafienie na otarcie łez.
W końcówce Lille dobiło rywala. Do bramki trafili Virginius i po raz drugi David.
Marcin Karbowski15 Jan 2023 · 15:15
Źródło: Twitter